Przejdź do głównej zawartości

Seriale, które mnie porwały cz.2

poprzedniej części wymieniłam cztery seriale, od których nie mogłam się oderwać. Rzecz jasna, trafiłam na więcej perełek, jednak gdybym miała je wszystkie opisać w jednym poście, to ten miałby ze sto stron :) Zapraszam was na kolejną wielką czwórkę i jak zawsze, liczę na ciekawą dyskusję w komentarzach :)


Lost in Space



Ten serial opowiada o rodzinie Robinsonów, która została wybrana, by zacząć nowe, lepsze życie na innej planecie. Niestety, po drodze zostają zepchnieci z kursu i lądują zupełnie gdzie indziej. Wkrótce okazuje się, że na tej planecie jest wiecej kosmicznych rozbitków. A także tajemniczy kosmita, który pomaga najmlodszemu członkowi rodziny.

Kiedy oglądałam ten serial, przypomniał mi się inny, który emitowano w telewizji dawno temu. "Lost", serial o ludziach, którzy utknęli na wyspie, dawno temu oglądałam z zaciekawieniem. Tutaj, także mamy rozbitków - ale w kosmosie, jak sam tytuł wskazuje. Na początku towarzyszymy rodzinie Robinsonów, a potem okazuje się, że rozbitków jest więcej i że próbują się jakoś zorganizować. Serial oglądałam z zapartym tchem i z zaciekawieniem, a zakończenie: przyznam, że nie tego się spodziewałam.

The Umbrella Academy



Przyznam, że nigdy nie przepadałam za serialami o superbohaterach. Filmy to co innego, ale seriale jakoś mnie nie wciągały.
Tutaj mamy połączenie opowieści o superbohaterach, pochodzących z dysfunkcyjnej, wręcz patologicznej rodziny. Bohaterowie nie chcieli mieć ze sobą kontaktu, jednak śmierć ojca sprawiła, że znów muszą ze sobą przebywać. Nie potrafią się dogadać, kłócą się, nienawidzą i często wypominają sobie przeszłość. W dodatku, dowiedzieli się, że za trzy dni będzie koniec świata i muszą to powstrzymać, więc nie mogą tak po prostu wyjechać i o sobie zapomnieć. Burzliwe relacje między postaciami, były jak dla mnie najciekawszym punktem serialu.
Kiedy oglądałam ten serial, często było mi ich po prostu zal. Mieli supermoce, jednak ich dzieciństwo było pozbawione miłości.

Mamy tu także sporo efektów specjalnych, mordobicia, strzelaninę i szpanowanie supermocami. Tak więc - polecam śmiało!

Jessica Jones



A skoro już przy superbohaterach jesteśmy, przedstawię wam kolejny serial w tym klimacie. Tytułowa Jessica Jones pracuje jako prywatny detektyw, a przy tym jest alkoholiczką, nie szanującą nikogo i niczego. Pewnego razu dowiaduje się, że jej wróg - Kilgrave, pojawił się w Nowym Jorku.

Ten serial spodobał mi się od razu. Jessica z początku wydaje się być wredną i okropną osobą, jednak im bardziej zagłębiałam się w jej historię, tym bardziej dowiadywałam się, jak wielką traumę przeżyła i co zrobił jej Kilgrave. Historia jest świetnie opowiedziana, aktorzy zagrali fenomenalnie. Na dodatek, supermoce są tu w tle, więc ten serial można oglądać, tak jak dobry serial sensacyjny. I są tu poruszane trudne tematy - gwałt, przemoc, radzenie sobie z traumą. Osobiście - polecam.

Frontier



Z Nowego Jorku przenieśmy się do XVIII wieku, do mroźnej Ameryki Północnej, gdzie kwitnie handel futer. Monopol na ten handel ma Kompania Zatoki Hudsona, jednak pozostali chcą to zmienić. Na tym tle rozgrywa się historia Declana Harpa (w tej roli Jason Momoa), który ma osobiste porachunki z lordem Bentonem.

Serial pełen jest intryg i brutalnych scen. W wojnie o wpływy nie ma litości, tu słabi giną od razu. Całość wypełniona jest mroźnym, północnoamerykańskim klimatem. To nie jest serial dla wrażliwych, jest tutaj sporo rozlewu krwi. Postacie odgrywane przez aktorów są żywe i pełnokrwiste. Każda z nich ma jakąś historię, którą śledziłam z zaciekawieniem.

Osobiście polecam - ja obejrzałam wszystkie sezony z zapartym tchem.


To by było na tyle - na razie :) Wszystkie wymienione seriale dostępne są na Netflixie. Znacie któryś? Podzielcie się wrażeniami :) Znacie inne ciekawe seriale? Także piszcie :)


Komentarze

  1. Nie znam żadnego z tych seriali, ale opisy naprawdę mnie zaciekawiły.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie oglądam TV, w ogóle myślałam, że to seriale książkowe, skoro link na grupie o książkach hehe

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsza propozycja zdecydowanie dla mnie, moje ulubione klimaty, chętnie obejrzę w wolnej chwili, może w wakacje się uda. :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Widzę, że mamy bardzo podobny gust <3 Może trafię na jakiś post, w którym polecasz coś, czego jeszcze nie znam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moze tak :) jeszcze kilka postow z tej serii mam w planach :D

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dedykacje w książce - barbarzyństwo, czy fajny gest?

Niedługo siostrzeniec mojego Męża będzie miał urodziny - i to nie byle jakie, bo skończy 18 lat! Trochę mieliśmy problem ze znalezieniem prezentu, jednak problem się rozwiązał, kiedy okazało się, że chłopak uwielbia czytać Tolkiena. I że nie czytał jeszcze "Dzieci Hurina" (które ja czytałam dawno temu i polecam). Dobra, książka kupiona, leży i czeka na swoje pięć minut. Uznaliśmy z Mężem, że trzeba napisać w środku jakieś ładne życzenia. Może jakiś cytat? Weszłam na pewną książkową grupę, opisałam sytuacje, poprosiłam o pomoc w znalezieniu fajnego cytatu... i rozpętałam gównoburzę. Dowiedziałam się, że nie wolno bazgrać po książce, że to jest okropny, wręcz barbarzyński zwyczaj! Dyskusja w komentarzach trochę się rozrosła, a ja byłam w szoku, kiedy ją czytałam. Odkąd pamiętam, zawsze kiedy dostawałam w prezencie książkę, w środku, na stronie tytułowej, były napisane życzenia, podpis i data. Swego czasu dostawałam książki przy każdej okazji i od wszystkich, więc troch

Stephen King - Lśnienie

Jack Torrance dostał nową pracę - zostaje dozorca w hotelu Panorama, hotelu położonym wysoko w górach. Niestety jest haczyk - przez kilka miesięcy Jack i jego rodzina muszą wytrzymać w odosobnieniu. Wyprawy do pobliskiego miasta są niemożliwe, gdyż przez śnieg, hotel zostaje odcięty od świata. Z początku jest całkiem spokojnie. Jack, były alkoholik i niespełniony pisarz, zajmuje się dokonczaniem sztuki. Jego żona Wendy zajmuje się ich synem Dannym. A Danny w Panoramie czuje się dziwnie i źle, ma różnego rodzaju niepokojące wizje. Jednak został ostrzezony, że te wizje nie mogą go skrzywdzic. Trzeba tylko zamknąć oczy i odwrócić głowę, a te dziwne rzeczy znikną. Przez jakiś czas to działa... W końcu wizje atakują też Jacka.  Wreszcie ten, opętany przez hotel próbuje zabić swoją rodzinę. "Lśnienie" przez wielu uznawane jest za najlepszy horror Stephena Kinga. Że jest to opowieść o tym jak odosobnieniu wpływa na ludzkie umysły. To też, ale dla mnie... jest to najlepiej w

Heather Morris - Tatuażysta z Auschwitz

Na temat "Tatuażysty z Auschwitz słyszałam bardzo wiele - zarówno pozytywnych, jak i negatywnych opinii. Czytałam także artykuł, w którym wyliczane są różne błędy historyczne, zawarte w tej książce. Mimo wszystko, ciekawiła mnie ta książka, więc kiedy nadarzyła się okazja by ją przeczytać, skorzystałam. Na błędy historyczne nie zwracałam uwagi, bo traktowałam powieść jako fikcję literacką (choć Lale i Gita istnieli naprawdę). Lale Sokołow trafia do obozu w Auschwitz. Jest przerażony tym, co tam zastał, jednak postanawia sobie, że cokolwiek się zdarzy, on przetrwa to piekło. Wkrótce udaje mu się dostać lekką pracę - ma tatuować numery na skórze nowoprzybyłych więźniów. To wtedy poznaje Gitę i zakochuje się w niej. Teraz oboje muszą tylko (albo aż) przeżyć. Taki opis fabuły wystarczy w zupełności. Powieść jest pisana głównie z perspektywy Lalego, dzięki czemu poznajemy obozowy świat jego oczami. Towarzyszymy mu w każdym dniu i kibicujemy, aby nie dał się zabić. Obozowa rzeczy